Futbol Sadece Fizikle Olmaz, Zeka ve Kıvraklık İster!

Futbol Sadece Fizikle Olmaz, Zeka ve Kıvraklık İster!Bu aralar sık sık Antalya’ya iş seyahatlerim olduğu için sizlerden ayrı kaldım.

Gündem o kadar yoğun ki gündemdeki konuların her biri hakkında bir çuval yazı yazılabilir.

Ama şu aralar bende bir çuval vakit yok. İş, ev ve Antalya üçgeninde gidip gelmekten yazı yazmaya vaktim pek kalmadı.

Zorunlu olarak verdiğim bir haftalık arayı daha da uzatmamak için bu hafta yazımda geçen gün nethaberde okuduğum bir haberi sizlerle paylaşmak istedim.

Hanımların futbolla arasının pek hoş olmadığı herkesçe bilinen bir gerçek. Diğer yandan birçok bilimsel araştırma kadınların sayılarla da arasının pek iyi olmadığını savunur.  Gerçi bunun için bilimsel araştırma yapmaya da gerek yok, dünyanın herhangi bir yerindeki AVM de kasa önünde kadınların davranışlarını iki dakika gözlemleseniz tüm kadınların ya hesap bilmediği ya da kocalarının Karun kadar zengin olduğu sonucunu kolayca çıkartabilirsiniz.  Herkes Karun kadar zengin olamayacağına göre geriye sadece tek bir ihtimal kalır.

Gerçi aynı bilimsel araştırmlar kadınların sözel zekasının yüksek olduğunu falanda belirtir. Tüm hanımlar istediklerinde söyleyecekleri sözlerle tüm erkek rakiplerini anında saf dışı edebilir. Onlarla söz yarışına girmenin bir erkek açısından olumlu bir sonucu olduğuna bugüne kadar rastlanmamıştır. Ama bugün konu aldığımız NTV spikeri hanımefendi tam evlere şenlik bir durum.

Geçen hafta içerisinde NTV’de yayınlanan “Güne başlarken” programında Esra Sert isimli spiker hanım Süper Lig’teki puan durumunu sunarken takımların puanları yerine oynadıkları maç sayılarını saydı.  Yaptığı hatanın farkına varmayan Sert, ligteki 18 takımdan 16’sının 27 maç oynamaları nedeniyle hemen hemen bütün takımların puanını 27 olarak aktardı.

Hanımların futbolla uzak olmasını anlayabilirim, sayılarla arasının iyi olmasını da anlayabilirim.  Ama ağzından çıkanı kulağının duymaması herhalde konuşmaktan dinlemeye hiç sıranın gelmeyişindendir.

Bu güzel bahar aylarında 27. Haftasını yaşayan 18 takımlı ligimizde, tek tek her bir takımın adını okuyup puanının eşit olduğuna kanaat getirmek ayrı bir zanaat olsa gerek. Hoş hanımefendiye birisi uyarsaydı, bahar ayında tüm takımların puanları eşit olabilir mi diye? Kırmızı üzerine beyaz puantiyeli bluz olduğuna göre niye olmasın cevabını alırdı herhalde.

Bu güzel haberin detaylarınu buradan dinleyebilirsiniz.

Aslında tüm kabahat sırf fiziği müsait diye futbol haberi okutan haber müdürlerinde suç.

Futbol sadece fizikle olmaz, zeka ve kıvraklık ister!

Bu yazı 265 defa okundu

Latest posts by Murat Tunçer (see all)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir