Finalin Adı THY

Finalin Adı THYŞampiyonar Ligi finalinin iki takımı belli oldu.

İngiltere’den Manchaster United, İspanya’dan Barcelona.

Sahada kıyasıya rekabete girecek olan bu iki takımı buluşturan ortak nokta ise her iki kulubün sponsoru Türk Hava Yolları (THY).

70 ülkede 40 dilde yayımlanarak 109 milyon kişiye ulaşması beklenen Şampiyonlar Ligi finalinde THY’nin adı da her iki tarafın sponsoru olarak anılacak.

THY ayrıca bu iki takımı, milyonlarca dolarlık ayakları Barcelona-Manchester United maçı için finalin yapılacağı Londra’ya taşıyacak. Kupayı kaldıracak olan takımın kasasına 120 milyon euro’ya yakın para koyacağı öngörülüyor. Kaybeden tarafa ise 70 milyon euro ödenecek. Bu dev maç Londra’nın Wembley Stadyumu’nda 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.
Topçu: Uğurlu geldik
“Barcelona, Manchester United ve Euroleague’den teklif alıp sponsorları olduk” diyen THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Bu anlaşmalarının hem marka değeri hem yolcu sayısının artmasında etkili olduğunu düşünüyoruz” dedi. Topçu şöyle devam etti: “Manchester ve Barcelona finale kaldı. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek olan finalde Barcelona ve Manchester United’ı sponsorları olarak biz taşıyacağız. Bu iki takıma uğurlu geldik. THY ve Türkiye tanıtımına devam edeceğiz. 2011 reklam bütçemiz 100 milyon dolar. Dünya havacılığına baktığımız zaman düşük olabilir ama 2003’te 3 milyon dolar olan bütçeye göre sadece tanıtımla nereden nereye geldiğimizin en büyük delili.”

Maçta THY’nin reklamı dönecek
THY’nin final için özel bir çalışması olup olmadığı sorusunu yanıtlayan THY Basın Müşaviri Ali Genç, “İki takım için çektiğimiz reklamları maçı yayınlayan ülkelerin kanallarında reklam olarak gireceğiz” dedi. Genç ayrıca şunları söyledi: “UEFA’nın resmi sponsoru olmadığımız için Şampiyonlar Ligi ile alakalı bu turnuvaya finale vurgu yapacak çalışmaları gösteremiyoruz. UEFA’nın sıkı kuralları var. UEFA’nın kabul edeceği çalışmalar üzerinde ilerliyoruz, bittiği zaman geniş kitlelerin takip edeceği yayınlarda bu çalışmalar gösterilecek.”

Kaynak: Milliyet

 

Bu yazı 242 defa okundu

Murat Zaralı

Herkesin yazacak birşeyi mutlaka vardır ama çoğunlukla konuşmayı tercih eder, ben yazmaya çalışanlardan olmak için çalışıyorum :)

Latest posts by Murat Zaralı (see all)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir