“Vexed” You are Going to Wasted :)

Vexed

İngilizleri hep soğuk insanlar olarak tanımlarız. Komedi de soğuk insanlara göre değildir değil mi?

İşte bu düşünceyi çürüten iki dizi; biri çiftler üzerine her şeyi açıkça sergileyen Coupling. Herkesin içindeki bastırılmış kişiliklerin; Steve ve Jeff’in hikayesi. Bayanlar burda gerçeği açıklıyorum; erkekler her konuya önce Jeff gibi yaklaşır. Jeff’in düşünce akışı bitince Steve devreye girer. Erkekleri anlamak istiyorsanız, Jeff’in konulara nasıl yaklaştığını tahmin edebilir hale gelmelisiniz :D . Yani çok eğitici bir dizi…

Bu geleneği devam ettiren bir dizi “Vexed”. Güya polisiye bir dizi ama bu karakterleri alıp herhangi bir konuya da koysanız olur. Bence yapımcılar harika iki karakteri nerde oynatalım diye düşünmüşler ve komedinin yanında eksik olan öğeleri polisiye ile tamamlarız demişlerdir. İlk bölümde bu karakterler gerçekten polis mi diyorsunuz ve sanki birinin rüyasıymış gibi düşünüyorsunuz. İkinci bölümde de polis rolünde görünce karakterlerin polis olduğunu ve konun polisiye olduğuna inanıyorsunuz.

İlk bölüm seyretmesi zor bir bölüm. Çünkü klasik bir dizi akışı dışında bir yapısı var. Direk konun ortasında başlıyorsunuz ve karakterler o kadar garip tiplerki, gerçekliğe bir türlü uyduramıyorsunuz.

Şu ana kadar sadece 3 bölümü yanınlanan dizinin gidişatı şu an için süper. Malesef eylülden beri yeni bölümü yayınlanmadı. Gülmek istiyorsanız bu diziyi seyretmelisiniz.

Bozarlarsa heber veririm ;) .

Bu yazı 132 defa okundu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir