Robocop

robocop-imax
Merhabalar :) Bu haftaki Cinemaximum sinemasındaki gençturkcell kapsamındaki ikinci filmimiz Robocop. Bu filmimizi bir değişiklik yapıp Meydan Cinemaximum’da izledik. Hem de 22:00 seansında :) Herkül’e göre konu olarak daha güzel olan film yine de çok başarılı değil.

Bu ara iyi filmler yok sinemada maalesef. Kötünün iyisi şeklinde seçimler yapıyoruz o yüzden. Teknolojinin nerelere ulaşabileceğini görmek adına iyi bir örnek teşkil ediyor film bence, gidip izlenebilir. Herkese iyi seyirler….

Yıl 2029′dur ve çok uluslu şirket OmniCorp, robot teknolojisinin merkezindedir. İnsansız uçakları dünya çapındaki Amerika savaşlarını kazanmaktadır, şimdi ise bu teknolojiyi sivil cepheye getirmek istemektedirler. Alex Murphy sevgi dolu bir koca, baba ve Detroit’de suç ve yolsuzluğu engellemek için elinden geleni yapan iyi bir polistir. Bir görev sırasında ciddi anlamda yaralandıktan sonra, OmniCorp Alex’in hayatını kurtarmak için robotik bilimlerini kullanır. Çok sevdiği şehrin sokaklarına inanılmaz yeni yeteneklerle döner, fakat sıradan bir adamın daha önce asla karşılaşmadığı durumlar ile birlikte…

Vizyon Tarihi: 14 Şubat 2014
Yapımı: 2014 – ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Polisiye
Süre: 104 Dak.
Yönetmen: José Padilha
Oyuncular: Joel Kinnaman, Gary Oldman, Michael Keaton, Abbie Cornish, Jackie Earle Haley
Senaryo: David Self
Yapımcı: Mike Medavoy, Arnold Messer
Sinemalar.com Puanı: 7/10
Imdb Puanı: 6.7/10

 

 

Bu yazı 151 defa okundu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir