Airbnb

Airbnb

“Kiralık Tatil Yerleri, Evler, Daireler ve Odalar” sloganıyla hizmet veren Airbnb ile tanışmamı UgurS’ye borçluyum.

Uzun zamandır Airbnb hakkında yazmayı düşünüyordum, yeni logosunu da hizmeti gibi yenilikçi bir şekilde duyurduğunu görünce yazmam artık kaçınılmaz oldu.

Airbnb’yi duymayanlar için en basit anlatımıyla otel için booking.com neyse ev için Airbnb o aslında.

Eğer bizim gibi tatilinizi kalabalık şekilde yapıyor ve oteli sadece konaklama için kullanıyorsanız ev kiralamak otelde kalmaya göre bir hayli ekonomik ve avantajlı oluyor.

Ama olayın en güzel tarafı turistik deneyiminizin gerçekten orada yaşıyormuşçasına bir hale dönüşmesi oluyor. Yerel dükkanlardan alışveriş yapmak, hatta bazen esnafın sizi her sabah uğradığınız için tanıması gibi güzellikler yaşıyorsunuz.

Airbnb’de birçok seçenek mevcut. Ev sahibiniz/sahibeniz’le evi paylaşabileceğiniz oda kiralama seçenekleri olduğu gibi tüm evi kiralama seçenekleri de mevcut. Biz bugüne kadar hep tüm evi kiralamayı tercih ettik.

UğurS daha önce birkaç tatilinde ev kiralama yapmış ve deneyimden çok memnun kalmıştı. Beraber gideceğimiz Belçika (Brüksel, Antwerpen, Gent, Brugge, Oostende, Dinant,Namur) gezimizde ev kiralama fikri ile geldiğinde açıkçası ben biraz tereddütle yaklaştım. İnsan herkesi kendi gibi bildiği için olsa gerek güvenlik, temizlik vb. birçok konu beni endişelendirmişti ama şansımıza ilk ev kiralama deneyimimiz mükemmeldi. Evin halinden anladığımız kadarıyla bir zamanlar kullanılan ama daha sonra başka bir eve çıkıldığı için eşyalı uzun süreli kira vermek yerine kısa süreli kiraya verilen bir evdi kaldığımız. Espresso makinasına kadar eksiksiz bir evdi. Benim yaptığım omletler eşliğinde yapılan süper kahvaltılarla güne başlayınca tatilin her bir günü de normalden daha keyifli geçti tabi :)

Belçikadaki kiralık ev çıtayı o kadar yükseltmiş ki sonraki kaldığımız evler aynı seviyeyi yakalayamadı ama şu söylemem mümkün en son Budapeşte ziyaretimizde kaldığımız ev muhteşem bir eski mimari görüntüsü ve binanın içinin döküntüsü ile beni sanki bir film setinde yaşıyormuşum gibi hissettirdi, bambaşka bir deneyimdi.

Gerçek bir gezi deneyimi için mutlaka otel yerine ev kiralama opsiyonunu denemenizi tevsiye ediyorum.

Bu arada; yeni logolarını tanıttıkları videoyu izlemeyi unutmayın, logoyu çalışan sanatçıya saygı duydum gerçekten.

Bu yazı 736 defa okundu

Murat Zaralı

Herkesin yazacak birşeyi mutlaka vardır ama çoğunlukla konuşmayı tercih eder, ben yazmaya çalışanlardan olmak için çalışıyorum :)

Latest posts by Murat Zaralı (see all)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir